החשש מפגיעה בפרטיות בעת פרסום שיחות מצולמות-מוקלטות ברשתות

עודכן: 19 בספט׳ 2020

כבר מספר חודשים אנחנו מעבירים את עבודתנו לסביבת העבודה מרחוק לוידאו קונפרנס של חברות שונות ובינהן תוכנת ZOOM ודומותיה אשר מסייעת לרבים לצלוח את הקשיים הקיימים של חובת עבודה בקפסולות וריחוק חברתי.


האפשרות לעבודה מרחוק פרצה את גבולות המקום, ואפשרה לצאת מתבנית ימי המפעל במהפכה התעשייתית אל סביבת עבודה מרוחקת מכל מקום. חברות בינלאומיות או מרוחקות מכירות כלים אלה כבר מספר שנים אך כעת השכיחות עלתה פלאים. כלים אלו אפשרו לקשרים חברתיים להמשך, קשרים משפחתיים, לימידה והוראה, ניהול וקידום פרויקטים, רפואה ומשפט.


הניהול מאולץ כעת להשתנות מניהול ופקוח בעין על המעשה היצרני(להחתים כרטיס בכניסה וביציאה בשעון הנוכחות), אל ניהול מרחוק מבוסס עמידה ביעדים או משימות בצוע, הן בכמות והן באיכות שמהוות אבן דרך לניהול שונה, כזה המוכר מעולם הייטק והפיתוח בו אשר כעת מחלחל את עולם העבודה בתחומים נוספים. כחלק מעדות לתהליכי הניהול מצולמים מסכי שיח ברבים ומועלים למגוון ערוצים ואתרים באנטרנט דבר היכול לכאורה לפגוע במשתתפים ללא ידיעתם. כיצד?

המצולמים מבוגרים, צעירים, ילדים, בני משפחה, בעלי שיוכים ארגוניים, אנשים במצבי דחק, כולם מצולמים ללא חציצה בין הפרטי אשר מוקלט או מצולם ומידית עובר לרשתות הציבוריות.


זיהוי מלא של האנשים באמצעות הניסוי שנעשה באוניברסיטת בן גוריון מצביע על חשש מדליפת מידע וחשיפה לא מודעת ופריצה לעולם הפרט ואפשרות לחדירה וניצול עי עולמות הרשע היכולים לפעול בדרכים לא חוקיות ולנצל מידע זה.


ראו בחינת הנושא שמחדדת יותר את ההיבטים בנושא חילוץ המידע כחותמת דיגטלית מזהה, במיוחד רגיש הדבר עבור ילדים. כמו כן יש לציין כי גם ההיבטים משפטיים הנגזרים מתוך הכתבה אמורים להיבחן מחדש בראייה עדכנית משימה אליה מוזמנים אנשי החוק על מנת לפרוש את ההגנות הסייגים והחורים הקימים כיום ולמנוע את הניצול לרעה העתידי, ראו בכתבה ב YNET.

10 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול