להיות חתול עסקי בעת משבר

עודכן: 19 בספט׳ 2020

במשבר שנות השמונים, בניתי קיטרינג הנותן מענה לפתיחה של תערוכות אומן בגלריות פרטיות, עיצבתי כיבוד קליל ברוח ובצבע האומן המציג. נהנתי מכל שנייה בתהליך היצירה שנאכלה רגע לאחר הצגתה אך היא עדות לחשיבה יצירתית בעת הצורך.

היום הסיוע הממשלתי טוב לאין ערוך מאשר בשנות השמונים, אך עדיין חשיבה יצירתית וחדשנות הם עוגן טוב להתחיל איתו את המחשבה בדבר היציאה ההעסקית מהמשבר. אומנם העוצר נגמר חלקית, אך המשבר עדיין כאן וכולנו מתבוננים לראות את גודלו ונזקיו אשר יתבהרו בחודשים הקרובים, בתקווה כי לא יגיעו גלי חולי נוספים.

מחשבות מתוקות רצות אצל חלקנו, בהן היינו מאוד רוצים לשוב במכונת הזמן לרגע לפני קרות אירוע ולהנציחו, אך משבר ההשבתה במשק מגלם בתוכו את השבר ואת ההזדמנויות לצמיחה מחודשת. ניסיונות העבר האישיים והעסקיים הן התנסויות ומשובים מהם ניתן ללמוד כדי להצליח טוב יותר בעתיד.


להלן מספר טיפים ומחשבות עסקיות ארגוניות, היכולות להאיר עבורכם בעלי העסקים הזעירים, הקטנים והבינוניים את הכיוונים האפשריים.


לחשוב בצוות מגוון באמת, עם אנשים ונשים המייצגים כיווני חשיבה מגוונים, סביב שאלה אחת מרכזית ומטרידה. לנסח כיוונים אפשריים לפעולות בנושאים מרכזיים לכם, כמו תזרים, אב טיפוס בדרך, ליין שיצא, מגוון ההכנסות וההוצאות. לדרג את הכיוונים האפשריים לפי תבחינים שתקבעו או שתצאו ליישום חדש.


לחזור לתוכנית העסקית לשנת 2020 ולנסח מחדש סעיפים אשר אינם רלוונטים עוד. כעת גם מתגלה החשיבות הגבוהה של מגמות מתוכננות מראש בצמידות לתוכנית העסקית.


לקרוא ניתוחי שוק בדבר מגמות והתנהגות עתידית בתחום שלכם, בתחום הצרכני, במגזר אליו אתם פונים או אולי לפתוח כיוונים למגזרים אחרים.


לשוחח ולתקשר, למרות הקושי, הכאב, הבהלה, השיח יסייע לכם לדובב את תהליך ההחלמה וההתפתחות העתידי, שוחחו עם כל מי שפעל ופועל עמכם, חברי צוות, חברי הנהלה, עובדי החברה, ספקים, קונים, לקוחות שהתעניינו ועברו הלאה, רשתות, שוחחו ושאלו שאלות, על מנת לאפשר רעיונות וכיוונים חדשים לצוץ.


היו נדיבים, תנו ערך לכלל השותפים שלכם, גם אם העסק סגור עדיין ניתן לסייע ע"י תרומת ידע, סיוע קל מרחוק, פתיחת ערוץ התייעצות בתחומכם, מוקד סיוע טלפוני, שוחחו ובחנו אפשרויות ליצירת שיתופי פעולה עם עמיתים משלימים או עמיתים מקבילים על מנת לחדור לשווקים חדשים או מכרזים וכד'. שיהיה בהצלחה.
20 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול