נוודים דיגטליים או למה ביל גייטס צדק

בשנת 2019 ביל גייטס פרסם כי ממחקר שלו מצא ששעות גמישות זו ההטבה הכי הכי לעובדים.


היום אנחנו שלוש שנים אחרי ועולם העבודה מקבל עבודה היברידית כחלק מאופי חיי העבודה האפשריים המאפשר בחירה ולא רק בשעות גמישות אלא גם במקום בו יבחר לעבוד.

הערכים הטמונים בכך משמעותיים מאוד ומעניקים לעובד.ת מרחב המקרב את העבודה למסגרות אקדמיות מחקריות מאשר לבית החרושת של פעם.

בעצם הגמישות המעסיק אומר לעובד, בלי מילים, כי הוא מאמין לו, סומך עליו, יודע שיצליח לעמוד במשימה, בטוח שאם יצטרך יבקש, מחוייב אישית ללמידה מתמדת על מנת להצליח, חוסר צורך בפיקוח בעין אלא מול משימה או פרויקט, מאפשר לקצב הטבעי בחיי העובד לבחור את השעות הפוריות ביותר שלו (זה מאוד שונה אצל כל אחד מאיתנו) להקדיש לעבודתו בזמן ובמקום הטובים עבורו. מאפשר מקום מגורים מרוחק ממקום העבודה, כך יוכל להגדיל את ההכנסה הפנויה ויאזן שעות פנאי ועבודה.


מייצר אופציות לשימור העובדים בארגון, אחת התופעות הרווחות כעת, מאפשר סביבות אקולוגיות מותאמות וירוקות, במיוחד בערים צפופות וגדושות תחבורה, מאפשר מנעד מגוון ואף מפרה של אנשים מתרבויות ומקומות מגוונים לקחת חלק, מאפשר ניצול יעיל של משאבים וסביבה.


נמצא כי חלו שיפורים כלכליים עלייה בפריון שנמדד בכ - 4.5 אחוז, עלייה של 132 מיליון דולר בהכנסות מעמלות, ירידה של 4.4% בעלויות גיוס והעסקת עובדים וחסכון של 38.2 מיליון דולר על חלל משרדי והוצאות נלוות.


מתאים על פי המחקר לאנשי ארגון בעלי וותק של שנתיים ומעלה שסומכים עליהם מקצועית.


אז מה הבעייה ? שארגונים רבים, למרות שיכולים, עדיין בדפוסי עידן בתי החרושת.... גם אלה שאינם חייבים להיות ליד פס ייצור נע כמו מסעדות או מפעלי ייצור. אז הנה הזדמנות לשינוי שמיטיב, לא תקחו אותה?
7 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול