ניהול נשי.גברי עסקי ובעת משבר

עודכן: 19 בספט׳ 2020

ברגע התבררה התמונה לאישה המקסימה, לאור השאלה ששאלתי אותה, ראיתי את גווה מזדקף, את פניה מאירות אט אט, ועיניה אוספות את הדמעות, ברגע הבנו שתינו, התחולל כאן משהו המאיר את הכל מחדש.

סיפורה האישי של אם ורעיה בעת משבר משפחתי, רגשי עסקי-כלכלי שנפל באחת על שניהם כבעלי עסק משפחתי בוטיק יצרני. האתגרים היו ידועים מזמן, פגשתי אותם מספר פעמים, משהו חזק ניתב מלכתחילה את הבעל למקום של מקבל ההחלטות וזוגתו ,עזר שכנגד כך נהגו.

המשבר הגיע בראשית שנות האלפיים, הבעל התכנס פנימה בשקט, שיחותיהם הזוגיות בנושא הפכו להיות ממוקדות בשאלות מצידה ומענה קצר שלו, כן ולא, במבע מדוכדך.

בעבר נהגו לשבת בערבים לאחר השכבת הילדים לישון, ולשוחח שעות על הגשמת העסק ופיתוח מוצרי החלומות. הם היו יחדיו בתוך המסע המשותף... אך לאחרונה הוא עזב לישון עם הילדים והיא נשארה לבד אל תוך הלילה מוצפת בדאגות... לאחר מספר ערבים כאלה היא התקשרה אלי.

התכונות הנשיות פרצו בבת אחת בהחלטיות ובעוצמה החוצה, היכולת הנשית לשיתופי פעולה בין אישיים ללא חשש וללא אגו אלא ממקום של שותפות והיוועצות הרחיבה את מעגל ההכרויות עם נשות העסקים, הקשרים איפשרו לעסק להמריא תוך שבועות בודדים, על ידי המלצות ורכש ברשת הקשרים הרחבה, כל עסקה נסכה תקווה זה יצליח......זר היה לאיש שעימה לראות את הזמן המושקע בשיחות לאורך היום והערב. הוא לא הבין את מהלכי המכירות הנובעים מהם. מבחינתו לקוח הוא מי שמגיע משלם והולך... אך התוצאות העסקיות החודשיות-רבעוניות תמכו בדרך של רעיתו. היא פרחה. לאחר מספר שיחות עימו הוא מצא לעצמו מקום עבודה כשכיר והעסק נוהל בידי אישתו בהצלחה אשר נפרסה ברשת עסקאות וקשרים בכל הארץ.


אז מה יש ביכולת הניהולית נשית.גברית בעסקים? מה הן מביאות עימן בעת משבר? בדיוק את הכישורים שהושמצו בניהול המסורתי מהעבר. מחקרים מציינים בעשורים האחרונים את חשיבות הגיוון בכישורים המשלבים יחדיו עוצמה ניהולית הסגנון הנשי.גברי ייושם בסטואציה המתאימה יש העושים זאת בהצלחה ויש רבים הזקוקים לתמיכה בנושא.


נסקרו מספר מאפינים על מנת לייחד את ההבדל בין המינים. בינהם, ניתן לציין כי סגנון ניהול נשי דמוקרטי ומשתף יותר (בני דור Y מתאפיינים בו יותר מאבותיהם), סגנון ניהול נשי שואף להשיג תוצאות ע"י בניית מערכות היחסים בין חברי הצוות, סגנון ניהול גברי בולט בתכנון האסטרטגי וביכולת שכנוע. ייצור אינטרקציה ומעורבות, אכפתיות וחמלה, שקיפות ורתימת החברים לשת"פ מאפיין כישורים נשיים מול הסגנון הגבריה אשר מעדיף ותומך לאורך זמן במערכות היררכיות פיקודיות. סגנון רך מפנה תשומת לב לפרטים הקטנים עי פרוקן לצעדים המובילים אל התוצאה, הגברי מצליח בקלות לגזור ממטרת העל אחורה כדי לבנות את הדרך להשיגה. כישור ניהולי המתאפשר לבצע מספר פעולות מקבילות רבות נחשב נשי, בשפה אחרת הם לינאריים בתהליך. הן פחות עסוקות בדגשי אגו וניכוס ההצלחה, אלא מרבות להתחייס לשותפים, לגברים חשוב לחזור (ציורית) עם חגורת הציד עמוסת גולגלות תלוייה על כתפיהם..... הסגנון הנשי יהסס יותר בלקיחת סיכונים תתאים התפתחות אורגנית של העסק, הם יעיזו יותר יחששו פחות מסיכון ועוד....היבטים רבים.


במצבי משבר שילוב הכישורים הנשיים.גבריים יכולים יחדיו ליצור הצלחות והחלצות ממשבר אם אך ניתן להם מקום מכובד והבנה כי יש בנו הכוחות הטמונים להצליח. בהצלחה
13 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול