עובד מצליח -ארגון מצליח

עודכן: 19 בספט׳ 2020

מה הם התנאים הנדרשים לעובד מצליח נלהב, תורם, משקיע, אכפתי, מתמיד?

מאמרים רבים נכתבו וסרקו פרמטרים רבים וחשובים.

נתמקד במבט על האתגר המקצועי האישי במקום העבודה, והאתגר הארגוני האם השילוב יכול להצמיח (בכל המובנים) את שניהם?

האתגר המקצועי אישי, הלמידה וההתפתחות האישית, הקשרים הבין אישיים, המקום לביטוי אישי קבוצתי, הם חלק מהמשפעים על פרמטרים ארגוניים.

כמו גם ההזדהות עם הערכים הארגוניים המייצגים, שכר ומעמד מכבד, היחס בחלוקת הזמן בין העבודה לפנאי, תרומת הארגון המיטבית (ללא ציניות) לעולם מסביב, יכולים להיות גורמים משמחים בכל בוקר בדרך למקום העבודה.

תאור זה מהווה דוגמה למחוללי תחושת השייכות וההזדהות של העובד עם מקום העבודה. read forbes.

כידוע הארגונים נדרשים להיות היום, קשובים לסביבה ולשינויים בה, גמישים במידה רבה, על מנת להיענות לאתגרים מסביב, לחשוב על דרכי השיווק, המכירה, השרות ללקוח, לפתור תקלות ולעבור אתגרים, כמובן, מעבר ליצירת סביבת עבודה עדכנית, עליו ליצור מוצר או שרות משביע רצון איכותי ושווה ערך, כך שהלקוח יחזור שנית והארגון יפעל בעתיד ויהיה רווחי בהווה.

ארגונים הרוצים לקפוץ קדימה, יכולים להסתייע בטכניקות ניהול איכותיות, קימות מובנות ומגובות מחקרית, טכניקות בניהול מודלים איכותיים לשיפור מתמיד .

ההזדמנות לגם וגם, אשר ייצרו את ההבדל בין העבר לעתיד הארגוני. הידע והיכולת מצויים בצוותי למידה ושיפור מתמידים, בעלי הכרות מעמיקה עם הארגון והסביבה ומצויים בקרב אנשי הארגון. מבוסס על צוותי למידה ושיפור לאורך זמן כחלק מתהליך עבודה מאורגן.

תהליכי עבודה אלה יוצרים את הדינמיקה הן לפרט והן לארגון יחדיו, ומאפשרים לצמוח. צריך רק ללמוד לבצע ולאפשר שיקרה. ראה פרסום מדגים חלקית לנושא "אלו 50 חברות ההייטק שהכי טוב לעבוד בהן"


"לפי דן אנד ברדסטריט, העובדים הכי מרוצים מסביבת עבודה מספקת ואתגרית ועצם היותם בחברה מובילה, והכי פחות מרוצים מהאיזון בין הבית לעבודה. ב-40% מתוך החברות המדורגות, העובדים דיווחו על שביעות רצון נמוכה במדד זה. פורסם בכלכליסט...... ובהמשך מציין את הדרך.... והפעילויות החברתיות שלנו לא מגיעים מישיבות הנהלה או מדירקטוריון, אלא נולדים אצל העובדים שלנו, וממה שבוער אצלם. מתוך ההקשבה לעובדים..."


2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול