ערכים בעסקים, להדליק את התקווה

עודכן: 19 בספט׳ 2020

עובדי ואנשי כל ארגון/חברה/עסק עמלים לקדמו ולהשביחו בפעילות היום יומית בעבודתם השוטפת.

ארגון אשר איננו פועל בהוגנות ובאנושיות , , כלפי כל אחד מאנשיו בארגון, ובמעגלים סביבו, לא יוכל להציג, למרות שיתאמץ מאוד, תמונה חיובית במרחב הציבורי דיגיטלי כיום, במיוחד בעת משבר זו, כאשר כל המשק חווה סערה.

לקוחות הארגון הן הפנימיים והן החיצוניים, שואבים את הערך לפעילותם עם הארגון, ממגוון מקורות. המקורות המגוונים מחייבים את מנהלי הפעילות לפעול בהתאמה לתכנית העסקית, בעבר, שורת הרווח למשקיעים הייתה החשובה ביותר, כיום, קולות רבים קדמו את חשיבות ההוגנות, רבים צועקים אותה.

לא הכל מתגלם בשורת הרווח, נדרש עולם ערכי אמיתי, ערכים מרכזיים, כמו הוגנות בהיבטים נרחבים, אנושיות, מוצר איכותי, אחריות לסביבה ואטמוספרה, אחריות לשימור ולמחזור חומרי גלם, התייחסות לקהילות הסובבות את הארגון, הוגנות ועבודה עם שותפים וספקים, אחריות לעובד לבריאותו ולהכשרתו לאורך כל תקופת עבודתו.

ציטטה מהמסמך שגובש עם חברי ציטטה מהמסמך שגובש עם חברי "השולחן העגול העסקי" – ארגון המאגד לתוכו עשרות מנכ"לים של החברות הגדולות בארצות הברית, בהם מנכ"לי אמריקן איירליינס, אמריקן אקספרס, אמזון, בנק אוף אמריקה, אפל, בואינג, נאסדאק ועוד ועוד – פרסם מסמך בו כלל המנכ"לים מתחייבים לשינוי בסדר העדיפויות של תאגידי הענק אותם הם מנהלים. מציג בחמש הנקודות שסוכמו: כפי שפורסם 20.8.19 באתר https://www.bizportal.co.il/

"הענקת ערך ללקוחותינו. אנחנו נעמיק את המסורת של חברות אמריקניות ונוביל את הדרך לענות על הציפיות של הלקוחות ואף מעבר לכך.

  השקעה בעובדים שלנו. זה מתחיל מתשלום הוגן ואספקה של הטבות חשובות. זה כולל תמיכה באמצעות הכשרה וחינוך, שיאפשרו להם לרכוש יכולות חדשות הנדרשות לעולם המשתנה במהירות. נקדם גיוון, הכללה (של כל האוכלוסיות) וכבוד.

ניהול עסקי אתי עם הספקים שלנו. אנחנו מחויבים להיות פרטנרים עסקיים טובים לחברות אחרות, קטנות כגדולות, שיעזרו לנו לעמוד במשימות שלנו.

תמיכה בקהילות שבתוכן אנחנו עובדים. אנחנו מכבדים את האנשים בקהילות שלנו ולשמור על הסביבה באמצעות מעבר לשיטות עבודה ברי קיימא.

יצירת ערך לטווח ארוך לבעלי המניות, שכספם מאפשר לחברות להשקיע, לגדול ולחדש. אנחנו מחויבים לשקיפות והתנהלות אפקטיבית עם בעלי המניות". 

לסיכום, חברי השולחן העגול קובעים כי "כל בעלי העניין הוא חיוני. אנחנו מתחייבים לספק ערך לכול בעלי העניין, למען ההצלחה העתידית של החברות שלנו, הקהילות שלנו והמדינה שלנו".

לטענתי - נראה כי הבינו החברים בקודקודים הניהוליים בליבת הקפיטליזם בארה"ב כי עולם ערכי תאגידי, המכיל שיקולים שהנם אך ורק שורת הרווח, כבר לא....

זו החלטה מעוררת תקווה. אם זה התכנון לשנה -שנים הקרובות אז יש מקום לאופטימיות זהירה ולתקווה.

נעקוב ונראה בקרוב את מידת ההצהרה אל מול המעשה.


2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול