קהילות

התלבטתי רבות, כשקיבלתי לידי את האחריות על ועדת חברים (בעלת פעילות ושגרה יודועים)באיגוד היועצים הארגוניים שלנו, איפ"א-פ.א.י. כשניתבקשתי בדיוק אז, סיימתי, מסע בן כעשור, במערכת איטית ומורכבת, לבניית שינוי ארגוני, מבני ותהליכי בכלל המסגרות החינוכיות לסוגיהם. הייתי עייפה בקשתי לעצמי מעט שקט, אך הבקשה פגשה צורך, מיומנות, הזדמנות ואמרתי כן. למען טיוב את הפעילות של העמותה שלנו עבור חברינו היועצים הארגוניים.


כעת לאחר ארבע שנות פעילות מרתקות אני עוזבת את שבניתי-בנינו. בהערכה ובתודה ועוברת לדבר הבא.

קימות היום שמונה קבוצות קהילות יועצים עמיתים לאורך המדינה המנוהלות בהצלחה רבה, בראש כל אחת מהן עומדים שני מנחים עמיתים מובילים. קהילות היועצים הארגוניים מיועדות לחברי העמותה בלבד ומטרתן מתן מקום וזמן ללמידה אישית וקבוצתית, היוועצות, פיתוח מקצועי, יצירת שת"פ, העשרה וחברות. עבורונו הפועלים לרוב מקצועית, בבדידות, יש להן ערך רב.


כל קהילה נבנתה בהשקעה ואהבה שלי ושל שני מוביליה ויחד יצרנו יש מאין, מבנה מותאם, כללים ותהליכי מפגש, תכני מפגשים בהם כולם שותפים. מבחינתי, הגשמתי חלום ישן להקמת קהילות עמיתים המאפשרות אין סוף הזדמנויות מקצועיות ואישיות.

בהקמת קהילות טמון ידע ,מחשבה, אינטאיציה, הכרות עם העמית שלי ומאפיני עבודה נוקשים וגמישים כאחד כאלו המאפשרים לקהילות להיוולד לרקום עוד וגידים אוח"כ לבנות אישיות ואופי עצמאי הנותן ערך לחברים ושומר על כולם כשותפי אמת לאורך זמן.

מבחני הצלחה מצויים לאורך כל שלבי החיים של כל שלב בהתפתחות של הקבוצות יחדיו ושל כל אחת בניפרד. מדדים אלו בוחנים את ההתפתחות בכל שלב, על מנת לדייק בו במקום ובזמן על מנת לא לאבד את אנרגיית הצמיחה של הקבוצה.

קבוצות וצוותים עובדים נפלא יחדיו, אם הם נבנים באופן מקצועי ונכון. אם הארגון מסביב מאמץ ויודע את השפה המיוחדת המתאימה לפעילות כזו. צוותים יכולים להביא ערך רב (ללא מליצות) לארגון ולחברים בו הם חיים לאורך זמן.4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול