קונספציה אהובתי

עודכן: 30 במאי 2021

מנכל בכיר מאוד, בארגון גדול בארץ, שלקוחותיו עוזבים, אט אט, אומר ש"הם לא רואים את הערך הניתן להם בארגונו...שלא מבין מה הם מוצאים שם... " אך כל ניסיון להציג את הלקוח וציפיותיו כפי שעולה מקו התלונות, נענה מצידו בביטול. הוא כבר ניסה טקטיקות של הורדת מחיר, חבר מבא חבר, של טיוב המענה הקולי, אך דבר לא עזר, טפטוף של נטישה כועסת רועמת ומאיימת, קיים, נכון, לא מסכן את חיי הארגון, אך קיים.


קונספציה אהובתי הינו קו מחשבתי/תבנית הרואה את העולם ומאפשרת למוח שלנו , לפעול במהירות, בחיסכון ניכר של אנרגייה, מדוייקת לסט האמונות והערכים שלנו. אהבתנו לקונספציה שלנו ברורה,נ בחנה במגוון הזדמנויות, אלו תוצאותיה של אהבתנו לקונספט.


קונספציה ניהולית של מנכ"ל ושות'-ארגון.

כשמנכ"ל.ית נכנסים לתפקיד חדש בחברה/ארגון זר, מתחוללות בראשית הדרך, מספר הזדמנויות חשובות מאוד! הטומנות בתוכן היבטים והזדמנויות רבות. זהו מפגש בין תפיסת העולם הרעיונית ערכית, של החברה/ארגון עם תפיסת העולם ערכית, שמביא המנהל החדש. זה הוא מפגש זה חשוב וקצר טווח. ואז קורה ש....לעיתים 1.גובר קו החשיבה הארגוני והמנכל מתכוונן מחדש, לעיתים 2.הארגון מתווה מחדש קו חשיבה התואם לקו החשיבה שמביא המנהל החדש, אך ,לעיתים 3.חל עימות או פשרה בין השניים ונוצר בלבול או מאבק סמוי וגלוי. לכל סיטואצייה יתרונות וחסרונות הצלחות או כשלונות לנוגעים בדבר.


מנכל אשר יושב בכסאו זמן רב מבנה הלימה בין הקונספט הניהולי ערכי שלו לבין הארגון וכך נוצר איזור נוחות אשר נוח וטוב לארגון ולמנכל, מאפשר רגיעה בחיי היום יום הארגוני. אך ארגון כזה לא ישרוד בעת טלטה פנימית או חיצונית. הוא כן ישרוד אם יש לו לקוחות שבויים באמת, ללא כל אפשרות בחירה(חלום רטוב של כל ארגון). ארגון כזה לא יחלץ חדשנות מקרבו, לא יוביל פריצת דרך מרעננת בהיבט שיבחר. ארגון כזה מת בעודו חי.


לכל מנכל וארגון ולנו כפרטים, קונספציה מובילה אשר נדרש מעת לעת לבחון אותה מחדש, היא אהובה מאוד עלינו, אנו מתקשים מאוד לבחון או לשנותה (הרי היא הוכיחה עצמה ) ומי יתקע ליידי כי החדש טוב ועדיף על המוכר והמוכח?


כעת, בעת זו, כל בעל עסק מנהל ארגון, נדרשים לבחון איך בוחנים או בונים מחדש, קו חשיבה/קונספט מנחה שעובד לנו היטב בעולם המשתנה תדיר.....עושים זאת בסיוע כלים מאפשרים ויש מספר כלים טובים לכך בדרכי

הגיע הזמן לאור הקורונה ואתגריה, לאור השינויים לבחון מחדש את הקונספציה האהובה עלי.


10 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול