שינויים מהירים עקב המגפה

עודכן: 4 באוק׳

מה העלות לקבלת מידע עדכני שוטף, מהסביבה עבור ארגונך? ענקית...לכם יש אפשרות לקבלה כמעט ללא עלות ראשונית. כיצד?

כבעל ארגון עסקי אחד הדברים החשובים הוא להיות עם אצבע על הדופק. אתם רואים היום מה משמעות הדבר בעקבות נגיף הקורונה והשינויים העוצמתיים שהחלו בשוק.

אצבע על הדופק במובן הרחב של המילה, דהיינו מתחרים מקרוב ומרחוק, פרסומי דעה ברשתות, מאמרים וכתבות חדשים בנושא שלך, טעם ודעת הלקוח, מצב המניה במסחר, מגמות שוק, הערכות אנליסטים, כיווני הרגולטור(השפעה ישירה ועקיפה), ועוד ועוד, מחוץ לארגון המרחב הענק אשר פועם כל העת ומתחדש.....מתחדש בקצב מסחרר. עבור חלק מההיבטים כל ארגון בונה מסלולי דיווח ישירים קבועים וזמינים, עבור אחרים אין לאף אחד מושג, איך לאסוף אותם. ואם ירצה ויבקש סקירות, מגמות, כיוונים, עלותם גבוהה מאוד.

על מנת לסייע בזיהוי השינויים, כיוונים, טעמים, אשר יכולים להשפיע על פעילות הארגון ניתן להיעזר ב"חיישנים אנושיים" קיימים, אשר יכולים לסייע בקבלת תמונות מהסביבה, אשר תסייע לקבל מידע על הכיוונים העדכניים כיום, ואולי לחשוב על להוביל שינוים מותאמים, או לבצע בדיקות מעמיקות בכיוון המודגש.

החיישנים האנושיים הם אנשי הארגון, הלקוחות שלו, בכל מעגלי העבודה והמפגשים שלהם, עם הסביבה הן במשך יום העבודה, הן בזמן ובמרחב הקרוב כחלק מהפעילות של כל אחד.

תיעוד המידע והכיוונים המועלים בהתחלה בהיסוס ולאחר מכן בביטחון, ככל שעובר הזמן, הם חלק מפעילות צוותי העבודה לשיפור, אשר הזכרתי בפוסטים הקודמים שלי, צוותי שיפור הם חלק מתפיסה ניהולית ברת פוטנציאל ערך רב לארגון ולעובד גם יחד. להבנה וקריאה מעט יותר רחבה בנושא ניתן לקרוא גם כאן היבטים העוסקים בכך, בכתבה מהעיתון גלובס יולי 2018צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול